Haber

Dikkat: Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre, ülkenin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve çevresinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Giresun ve Artvin’de aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçecek. iddia ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

yağış; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesi, Sakarya, Isparta, Kayseri çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. , Kırşehir ve Nevşehir ile Konya’nın kuzey ve batı ilçelerinde ani sel bekleniyor. Yağış sırasında yerel sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiği için oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması bekleniyor.

catajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu