Ekonomi

Kayseri Ticaret Odası Almanya’da Ticaret Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Kayseri Ticaret Odası (KTO), üyelerine yönelik “Almanya’da İşletme” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

KTO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle odada gerçekleştirilen toplantıya KTO Başkanı Ömer Gülsoy ev sahipliği yaptı.

Burada konuşan Gülsoy, ihracata yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini, Almanya’nın Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı olduğunu belirtti.

Almanya’da 3 milyonun üzerinde Türk’ün yaşadığını ve bunların yarısından fazlasının çifte vatandaşlık sahibi olduğunu belirten Gülsoy, “100 bine yakın girişimcimiz var. Alman ekonomisine ve istihdamına katkı sağlıyorlar. Almanya’nın lokomotif ülke olması da çok önemli” Avrupa Birliği’nin gücünü daha da farklı kılıyor. “Almanya, Avrupa Birliği ile ilişkilerimizde her zaman öncü oldu.” ifadelerini kullandı.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu burada yaptığı konuşmada odanın kuruluş amacı, faaliyetleri, Almanya pazarına girişi, şirket kuruluşu ve ihracat konuları hakkında detaylı bilgi verdi.

Almanya pazarının zorluğuna dikkat çeken Özoğlu, yatırım yaparken ülkeye her zaman kaliteli ürün göndermenin önemli olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu