Haber

İsrail ordusu Gazze üzerinde “esirler hakkında bilgi verene ödül” çağrısında bulunan bir hava reklamı yayınladı.

Hamas’ın 7 Ekim’de Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuyla İsrail’i hedef almasıyla başlayan çatışmaların üzerinden 18 gün geçti. Abluka altındaki Gazze’de binlerce sivil hayatını kaybederken İsrail, karaya çıkacağı gerekçesiyle tehditlerini sürdürüyor. her gün operasyon. İki gün önce kentte tanklar ve çok sayıda askerin rehin alınacağı sınırlı bir kara operasyonu yapacağını açıklayan İsrail, bu kez Gazze’ye havadan bildiri attı.

“REHİNLER HAKKINDA BİLGİ VERENLER KORUNACAK”

“Çocuklarınız için daha iyi bir gelecek istiyorsanız bize bir iyilik yapın ve esir alınan rehinelerin yerlerini söyleyin” ibarelerinin yer aldığı broşürlerde, rehineler ve Hamas hakkında bilgi verenlerin evlerinin de bulunduğu belirtildi. üyeler korunacak ve para verilecek.

İLETİŞİM İÇİN NOT VE KOD VAR

İnternet bağlantısı ve elektriği olmayan kuşatma altındaki şehirde dağıtılan broşürde, bilgisi olanların İsrail ordusuna nasıl ulaşabilecekleri konusunda bir not ve QR kod da yer alıyor.

HAMAS 222 YETKİYE SAHİPTİR

Öte yandan İsrail, 222 esirin tespit edildiğini ve ailelerine bu kişilerin Gazze’de rehin tutulduklarının bildirildiğini açıkladı. Ordu Sözcüsü Daniel Hagari tarafından yapılan açıklamada, Hamas’ın elinde daha fazla esirin tutulduğuna dikkat çekilerek, “Kaçırılan kişilerin kurtarılması için her türlü askeri, istihbarat ve siyasi yöntemlerle çalışmaya devam edeceğiz” denildi. Eve sağ salim dön. Bu savaşın amacı budur.” söz konusu.

Hagari, İsrail ordusunun elinde bulunan Filistinli tutuklu sayısının cesetler dahil 1.000’den fazla olduğunu belirtti.

pozanti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu